Zrób sobie peeling … Peeling domowy na rozstępy – kawa lub sól 3

O rozstępach pisałam już trochę, w jednym z postów (Co zrobić jeśli po ciąży pojawiły nam się rozstępy?). Tam też dość mocno rozpisałam się na temat metod, jakie możemy stosować w domu. Dzisiaj, kontynuując temat, wrzucam przepis na 3 home-made peelingi, które jeśli nie usuną rozstępów ;-), to na pewno poprawią kondycję naszej skóry.

Peeling kawowy nr1:

2

Co potrzebujesz?

- Trochę zmielonej kawy
– Miód lub oliwę

Wszystko razem mieszamy dokładnie w misce. Powinnyśmy uzyskać efekt gęstej, kawowej masy. Idziemy pod prysznic i najpierw dokładnie zwilżamy ciało. Następnie wcieramy naszą mieszankę okrężnymi ruchami w skórę, a w szczególności w te niedoskonałości, których chcemy się pozbyć ;-). Masaż wykonujemy przez kilka minut. Następnie możemy spłukać pozostałości peelingu wodą, albo jeszcze lepiej – owijamy ciało folią celofanową, a następnie ręcznikiem i spędzamy w tym ‘okryciu’ pół godziny. Dzięki tej drugiej metodzie, kofeina będzie miała szansę lepiej się wchłonąć i jeszcze bardziej poprawi jędrność naszej skóry.
Masaż peelingiem robimy 2-3 razy w tygodniu. Pierwszy efekt powinien być już widoczny tak po ok. 2 tygodniach.

Peeling kawowy nr 2:

2

Co potrzebujesz?

- trochę zmielonej kawy
– cukier
– sól gruboziarnista
– cynamon
– miód
– żel pod prysznic

Ilość składników zależy od tego, czy peeling robicie jednorazowo, czy na zapas. Najwięcej powinno się w nim znaleźć cukru i kawy. Kawę parzymy, następnie odcedzamy fusy, które mieszamy z pozostałymi składnikami. Ten peeling stosujemy codziennie, zamiast płynu pod prysznic i podobnie, jak w przypadku poprzedniego, masujemy nim skórę przez kilka minut. Jeśli będziemy regularnie go stosować, to efekty powinny się pojawić ;-)!

Peeling solny:

3

Ten jest moim ulubionym, bo raz, że jest prosty, a dwa robię go od wielu lat.

Co potrzebujesz?

- sól morską lub inną gruboziarnistą
– najlepiej oliwę, ale może być też zwykła oliwka dla dzieci

Składniki mieszamy mniej więcej w proporcji 1:1. Konsystencja powinna być raczej płynna. Zwilżamy ciało pod prysznicem, następnie wcieramy w nie okrężnymi ruchami nasz peeling. Masaż wykonujemy przez kilka minut. Spłukujemy wodą i voilà– już czujemy jak nasza skóra jest przyjemna w dotyku :-)))))

Zachęcam do wypróbowania tych peelingów na własnej skórze ;-). Oczywiście, we wszystkich przypadkach efekt jest wprost proporcjonalny do systematycznego stosowania. Pozostaje nam więc nic innego, jak tylko konsekwentne stosowanie, a efekty pojawią się same ;-)!!!

Bądź towarzyski, podziel się!