Werandowanie dziecka to za mało 3

Piszecie dużo o chodzeniu, pytacie o bieganie, o sport, o to jak wróciłam po każdej z dwóch moich ciąż do formy. „Jakoś to poszło” – najczęściej mówię. Bo ja jestem chodo-marszo-biegacz. Leo jest na spacerze każdego dnia dwa razy, zazwyczaj przez około 3 godziny. Chodzimy i biegamy sporo. Słucham też dużo audiobooków i choć czasem łapię się na tym, że zasypiam ze zmęczenia, bo ten głos ze słuchawek mnie usypia, to idę lub truchtam dalej. Ławki są tylko w jednym z naszych parków, ale korzystałam z nich 2 razy w ciągu 6 miesięcy, tylko dlatego że musiałam dokarmić Leona. Na ławkach nie siadam i nie zostawiam malucha w wózku na balkonie czy w ogródku. Bo mamy prosty układ – Leo śpi, a mama w tym czasie biega lub chodzi. Pewnie, że chciałabym zrzucić jeszcze więcej, ale kocham jeść, więc na prawdę jestem zadowolona z efektów, jakie daje mi łażenie z wózkiem i trzaskanie kilometrów.

Tobie też to polecam :-)!

stokke-2

Wózek na każdy teren. Stokke Trailz.

Dzisiaj przeniesiemy się do Doliny Baryczy, przez krótką chwilę zapanuje lato :-), a ja opowiem Ci o naszych testach wózka Stokke Trailz.

dolina-baryczy

Są wózki tak niskie, że praktycznie suną swą gondolą po ziemi, są wózki o średniej wysokości i są takie, które z natury swojej są wysokie i pozwalają dzieciom oglądać twarze swoich rodziców i otaczający je świat :-) Zdecydowanie konkurencję wygrywają te ostatnie. I to właśnie STOKKE w swojej ofercie ma te najwyższe i najbardziej wygodne, pozwalające na kontakt rodzic-dziecko :-)

stokke-3

Stokke Trailz

stokke

Naszym numer jeden do spacerów jest właśnie Stokke Trailz, który doskonale sprawdza się w terenie, czytaj nie tylko na gładkiej jezdni, ale przede wszystkim w lasach, parkach i na polach, które okalają miejsce, gdzie mieszkamy.

Trailz to stabilny, duży wózek z pompowanymi kołami, w którym zadbano o każdy szczegół z największą starannością.

Jakość wykonania

wozek-spacerowy

Urzekła nas jakość materiałów, użytych do budowy wózka. Podwozie wykonane jest z Aluminium i plastiku. Tapicerka (nasz kolor to piękny, mieniący się w słońcu deep blue) uszyta jest z poliestru i poliuretanu, transparentna folia przeciwdeszczowa z PVC wolnego od ftalanów. Mosikitera wykonana jest z siatki poliestrowej, a kosz na zakupy z PVC i włókien poliestrowych. Wózek prezentuje się bardzo elegancko :-) Szczerze mówiąc bałam się trochę jasnego obicia w środku, ale wbrew moim obawom praktycznie wcale się nie brudzi, a wózek testujemy od sierpnia.

Konstrukcja wózka

Wózek jest stabilny i solidny. Ma bardzo wytrzymałą konstrukcję. Na używanym przez nas obecnie stelażu można zamontować zarówno gondolę, jak i spacerówkę czy fotelik samochodowy.

trailz

Amortyzacja wózka

Jego pompowane koła są duże. Dzięki temu ma bardzo dobrą amortyzację, a dziecko śpi w nim spokojnie, bez niebezpieczeństwa, że narazimy je na niepotrzebne wstrząsy. Testowałam wiele już wózków i zdarzają się niestety takie, w których malucha wieziemy jak worek kartofli… Tymczasem gondola powinna być stabilna, tak aby dziecko czuło lekkie kołysanie, a nie potrząsanie.

pompowane-kola

Kosz na zakupy

Dużą zaletą wózka jest wręcz ogromny, wodoodporny kosz na zakupy, który można jeszcze dodatkowo składać. W moich poprzednich wózkach niestety niewiele się mieściło, tutaj miejsca starcza zawsze na wszystko.

wozek

Bezpieczeństwo dziecka

Jestem bardzo dokładna, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka, dlatego urzekła mnie wentylacja gondoli, zapewniająca swobodny przepływ powietrza. Jest to otwór, pokryty siatką, znajdujący się u wezgłowia. Dzięki temu, w przypadku gdy dziecko przesunie się za blisko krawędzi nie ma ryzyka, że nie będzie miało czym oddychać.

gondola

Co mi się tu jeszcze podoba? Ścianki gondoli są bardzo grube, a nie liche i cienkie. To również spełnia dodatkową rolę amortyzacji w przypadku, gdyby ktoś niechcący o coś wózkiem uderzył.

Kolorystyka i akcesoria

Nasz wybór to  Stokke Trailz Deep Blue. Jestem w nim zakochana. Ale oprócz niego znajdziecie też kolory takie, jak: Red, Purple, Brown, Black Melange, Beige Melange, Black i Grey Melange.  Gondola zaopatrzona jest w moskitierę, pokrowiec chroniący przed deszczem, ale również materiałowe uchwyty do noszenia, elegancko ukryte w jej bokach.

Rozkładanie i składanie

Wózek składa się szybko i wygodnie. Oprócz tego możemy zmniejszyć wielkość gondoli (składa się na wysokość), dzięki czemu zajmie nam mniej miejsca w samochodzie.

Daszek można dla lepszej wentylacji rozpiąć lub złożyć tak, jak na zdjęciu:

najlepsz-wozek-spacerowy

Jak się prowadzi?

Fantastycznie. Czuć bardzo dużą zwrotność i lekkość prowadzenia.  Możemy regulować rączkę dowolnie do naszych potrzeb. Duże dmuchane koła przejadą nawet po najbardziej nierównej powierzchni. To wszystko sprawia, że Trailz jest idealnym wózkiem dla rodzin, które lubią długie spacery, zarówno w mieście, jak i w górach czy lasach.

Przed nami długie zimowe kilometry :-) A że lubimy chodzić na długie spacery (oprócz joggingu oczywiście) to możecie spodziewać się kolejnych fotorelacji w najbliższym czasie :-)

wozek-2

 Ps. Torba dla mamy. Torba do wózka. Co proponuję? Na zdjęciach widać moją ukochaną torbę wszystko-mieszczącą Green Label od Lassigwozek-spacerowy-2

Bądź towarzyski, podziel się!