Uprawiajmy sport w przerwie Świątecznej! 0

Jeśli wyczekiwałyśmy śniegu na Święta to możemy powiedzieć, że pogoda nas rozczarowała. Ale jeśli marzyłyśmy o świątecznych spacerach z rodziną to śmiało napiszę ;-), że pogoda spisała się na medal. Bo nie ma to jak odrobina sportu w czasie wolnym, który jest przeznaczony dla odpoczynku. Tylko BeMam nie poleca biernego odpoczynku przy telewizorze i przy cieście…bo wtedy Koniec końców może nas dopaść zły nastrój. Polecam za to i podpisuję się w pełni pod wszelkiego rodzaju aktywnością fizyczną w trakcie świąt.

Macie starsze dzieci? – Czemu nie wybierzecie się z nimi na lodowisko?

Macie kilkumiesięczne maluchy? – Spacery dla nich i dla Was to w końcu samo zdrowie. Ja pilnuje, żeby Adaś bez względu na pogodę (no chyba, że leje…) był codziennie te minimum dwie godziny na spacerze. Oj nachodzić się przy tym można….

Mąż w domu? Babcie w domu? – To niech posiedzą z dzieciaczkami, a Wy (same lub z partnerem, siostrą, bratem czy kimkolwiek ;-)) wyciągnijcie buty sportowe i albo się przebiegnijcie, albo pochodźcie z kijami do Nordic Walking.

Możliwości na aktywne spędzenie Świąt jest wiele i na prawdę warto inwestować w aktywność. Bo raz, że się przewietrzymy, a dwa spalimy troszkę tych ciężkich kalorii, jakie wcześniej w siebie władujemy;-).Wiecie, co ja najbardziej pamiętam z dzieciństwa i okresu Świątecznego? Właśnie te długaśne spacery z rodziną, psami, dziećmi sąsiadów albo jazdę na łyżwach po płytkim okolicznym stawie, oczywiście pod czujnym okiem dziadków i rodziców. Nie fundujcie swoim Dzieciom Świąt przed telewizorem, komputerem czy tabletem, zabierzcie je na dwór, razem, aktywnie spędźcie ten wspaniały, wolny czas. …A słonko pięknie Świeci :-)

I moje zdjęcia z dzisiejszego lekkiego, świątecznego joggingu :-)

1 2 3 4

Bądź towarzyski, podziel się!