Chcesz być szczęśliwa? Poznaj 13 metod 1

Dzięki Bogu na nowo rozpiera mnie energia i to jest coś niesamowicie nowego po tych tygodniach, gdzie dosłownie słaniałam się ze zmęczenia. To świetne uczucie, bo nie walczę już sama ze sobą, mogę więcej pisać i pracować nad nowymi sprawami. Jestem szczęśliwa i o tym chciałabym trochę dzisiaj opowiedzieć. O szukaniu szczęścia. To może brzmi banalnie, ale tak wiele od tego uczucia zależy. I jak trudno je czasem znaleźć.

Mój mąż ciągle upiera się przy teorii, że mamy stałe poczucie szczęścia i niestety niektórzy z nas, choćby nie wiadomo ile mieli i co osiągnęli, to i tak nigdy nie będą szczęśliwi… Ja ciągle sprzeczam się z tym poglądem, bo nie może być tak, że nic od nas nie zależy. Jestem zwolenniczką brania spraw we własne ręce i nie poddawania się bynajmniej dlatego, że teoria tak mówi. A więc do dzieła!

Jak odnaleźć szczęście?

1. Moja pierwsza zasada. Jeśli będziemy sobie wmawiać, że jesteśmy nieszczęśliwe, a do tego nic nam nie wychodzi, to mogę z całą pewnością potwierdzić, że tak będzie. Nasz umysł dostaje obraz, jaki same wytwarzamy, a wtedy najlepiej nie róbmy już nic i płaczmy nad naszym losem ;-)

2. Zacznijmy cieszyć się tym, co mamy tu i teraz, w danej chwili. Tego najczęściej nie potrafimy docenić, ale docenienie, tego co mamy jest pierwszym krokiem, do poczucia, że nasze życie jest wspaniałe. Obecnie jestem w ciąży i do tego cały czas się odwołuję. Dzisiaj rano, budząc się przypomniałam sobie, że mój brzuszek nieustannie rośnie. I wreszcie będę mamą i to najcudowniejsza rzecz na świecie. Jeśli też jesteście w ciąży albo urodziłyście dziecko, to doskonale wiecie, jakim jest to szczęściem.

3. Branie spraw we własne ręce to kolejna, bardzo istotna przyczynka naszego szczęścia. To od nas wszystko zależy i ta kontrola nad tym co robimy, jak kierujemy naszym życiem, jakie decyzje podejmujemy, powinna sprawiać nam radość. Bo to jest skarb, dzięki któremu możemy osiągnąć wszystko, limitem jest nasz umysł. To takie proste i oczywiste, prawda? Ale branie sprawy we własne ręce to oprócz samej kontroli także i działanie.

4. Jeśli nie będziemy robić nic, a do tego stwierdzimy, że się nudzimy, to będziemy nieszczęśliwe. Dla mnie każda forma aktywności, czy to ćwiczenia fizyczne, czy praca zawodowa, czy też działania związane z naszymi zainteresowaniami, planami, to droga do szczęścia. Nie bądźmy bierne. Bierność oznacza, że się poddajemy. Branie spraw we własne ręce i działanie sprawiają, że jesteśmy aktorami, a nie przedmiotami akcji. Dlatego nie czekajcie. Już dziś zabierzcie się do roboty!

5. I plan na siebie. Wiecie, co chcecie robić za miesiąc, rok, za pięć lat i za kolejnych 20? Wiecie już, gdzie chcecie wtedy być, co chcecie osiągnąć? Może chcecie być piękną kobietą? Może chcecie być bogate ;-) A może widzicie siebie w roli dyrektorki lub pani prezes dobrze prosperującej firmy? Nikt Was w tych planach i marzeniach, nie może ograniczać. Plan na siebie, połączony z jego realizacją, zagwarantuje Wam poczucie szczęścia, będziecie zadowolonymi i spełnionymi kobietami. I o to w tym wszystkich chodzi. Dlatego uważam, że ciąża i macierzyństwo pozwolą nam przeanalizować, te aspekty naszego życia. Jeśli jesteście na zwolnieniu lekarskim, na macierzyńskim lub na wychowawczym, to to jest właśnie ten czas, do przemyśleń nad planami, celami i do podjęcia pierwszych akcji. Pamiętajcie, już pierwszy krok przybliża Was do osiągnięcia celu. I warto zacząć, nawet od najmniejszej rzeczy, bo ona pozwoli Wam pójść dalej!

Ale to nie wszystko, do pełni szczęścia potrzebujesz jeszcze:

6. Dobrych relacji z ludźmi, dlatego buduj i inwestuj w związki, dbaj o przyjaciół, otaczaj się ludźmi, z którymi będzie Ci dobrze i od których w trudnych chwilach zawsze dostaniesz wsparcie.

7. Pomagaj. To jedna z wspanialszych rzeczy, jakie możesz zrobić nie tylko dla innych, ale również i dla siebie samej (samego). Pomoc innym uskrzydla, poprawia nastrój, na koniec to pomaganie zawsze kiedyś wraca :-)

8. Koncentruj się na dobrych chwilach i rzeczach, a te złe puszczaj w niepamięć.

9. Dbaj o siebie i swoje zdrowie. Twoje samopoczucie wpływa przecież na Twój nastrój.

10. Uśmiechaj się. Już samo uśmiech wpływa zwrotnie na Twoje samopoczucie, na ludzi, którzy Cię spotykają. Uśmiech to recepta prawie na wszystko!

11. Nie narzekaj. Daj sobie spokój z narzekaniem na świat i na to, jakie wszystko jest złe. Narzekanie pogarsza nasz nastrój, sprawia, że widzimy wszystko w czarnych barwach.

12. Nie porównuj się z innymi. Daj sobie spokój, w końcu każdy z nas jest inny. Nie myśl, że innym jest łatwiej, lepiej, etc. Od Ciebie zależy na prawdę wiele. Dlatego nie marnuj swojego czasu na niepotrzebne zamartwianie się, porównywanie, przejmowanie innymi…

13. Stań się najważniejszą osobą w Twoim życiu :-)!

I to jest moja recepta na szczęście :-)

Bądź towarzyski, podziel się!