Startujemy z Akcją Rodzice Uważnie Obecni 0

Po kilku miesiącach przygotowań startujemy w końcu z 2-tygodniową ogólnopolską akcją społeczną

RODZICE UWAŻNIE OBECNI!!! 

Dla kogo jest Akcja?

Akcja skierowana jest do wszystkich rodziców – tych którzy już mają dzieci oraz tych, którzy właśnie na nie czekają.

Pomysł na akcję – jej geneza

W dzisiejszych czasach zapracowani i zaganiani rodzice poświęcają swoim dzieciom coraz mniej uwagi. Potrafią się z nimi bawić, jednocześnie wertując komórkę czy załatwiając swoje sprawy. Obecnie zbyt często żyjemy na tzw. „autopilocie”, nie potrafimy doświadczać tego, co dzieje sie tu i teraz, skupić się na naszych emocjach, ani na dziecku które jest w zasięgu ręki, z którym się bawimy, które potrzebuje naszej uwagi i na nią czeka.

Uważne rodzicielstwo (mindful parenting) to więź, gdzie rodzic jest w pełni zaangażowany w bycie z dzieckiem. Oznacza, że stajemy się mniej przywiązani do wyników, za to bardziej koncentrujemy się na odkrywaniu życia naszego i naszych dzieci. To też patrzenie na dzieci i akceptowanie ich takimi, jakimi są, a nie takimi, jakimi chcielibyśmy, żeby były.

Uważne rodzicielstwo wywiera wpływ nie tylko na rozwój emocjonalny dziecka, ale także na nabycie umiejętności nawiązywania dobrego kontaktu z innymi. Dzieci mające poczucie bliskości ze swoimi rodzicami mają zdrowe poczucie własnej wartości, lepiej sobie radzą w szkole, wchodzą w zdrowe relacje z innymi, czują się komfortowo w obecności dorosłych, eksplorują świat i próbują nowych rzeczy, łatwiej radzą sobie też ze zmianą i rozwijają pozytywny obraz własnej osoby, co powinno w konsekwencji prowadzić do pojawienia się zrównoważonej samooceny.

Akcja Rodzice Uważnie Obecni ma 4 cele:

1 – Zwiększyć świadomość – Pokazać problem współczesnego świata, w którym rodzice poświęcają swoim dzieciom coraz mniej uwagi.

2 – Wyjaśnić na czym polega uważne rodzicielstwo i jakie korzyści ze sobą niesie.

3 – Pokazać, w jaki sposób rodzice mogą poświęcać swoim dzieciom więcej uwagi.

4 – Pokazać w jaki sposób można wykorzystać codzienne aktywności i zabawę, aby wpływać na rozwój dziecka.

Planowany przebieg akcji

Akcja „Rodzice uważnie obecni” będzie trwała 2 tygodnie, od 15 do 31 października 2016. W akcji wezmą udział: psycholodzy, blogerzy parentingowi, fundacje działające na rzecz dzieci. W ramach akcji będą publikowane artykuły dotyczące tematu uważnego rodzicielstwa, prowadzone różne dyskusje, konsultacje psychologiczne dla rodziców oraz wywiady. Całościowy materiał merytoryczny z akcji zostanie po jej zakończeniu zebrany w książkę/ broszurę, którą będzie można pobrać z Internetu. Dla uczestników przygotowaliśmy również wiele ciekawych konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. W głównym Konkursie będzie można wygrać Multysensoryczną Kołysko-Huśtawkę Memola.

Ministerstwo Edukacji Narodowej Objęło Akcję Patronatem Honorowym

Inicjatorami akcji jest blog BeMam.pl oraz Memola

Partnerami akcji są firmy : Fischer-Price, x-lander, Ubranko-Otulanko i Janod

Akcję Współorganizują: Ośrodek Przystań, Relateka, Stowarzyszenie Familandia, Coach and More, Human Project, Rodzic Lider, www.kolyskadladziecka.pl               

Patronami Medialnymi akcji są: Magazyn Dobra Mama http://dobra-mama.pl/, Portal Rodzicielski http://madrzy-rodzice.pl/, Portal Parentingowy http://baby-shower.pl/, Portal Parentingowy http://www.mjakmama.pl/, Portal http://swiadomamama.pl/, Portal http://www.mamopracuj.pl/, Fundacja http://fundacjaroro.org/, Portal dla Rodziców: http://mamadu.pl/ , Platforma www.100club.pl, Fundacja My To Mamy http://mytomamy.pl/, Stowarzyszenie BuggyGym http://www.buggygym.pl/, Czasopismo Mamą Być http://www.synergia-efekt.pl/gazety.html, Kolektyw Twórczy MamyWenę http://www.mamywene.pl/, Mama Klub https://mamaklub.pl/ oraz Dolnośląskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych http://frontis.com.pl/.

Cały czas odbywają się zapisy na Warszaty i Konsultacje, z których można skorzystać w ramach Akcji: http://www.bemam.pl/eventy/

Razem możemy więcej! Dlatego zachęcamy zarówno Tatę, jak i Mamę do przyłączenia się do naszej akcji, która trwać będzie w dniach od 15 do 29 października 2016.

Strona akcji: http://www.bemam.pl/rodzice-uwaznie-obecni/

Fanpage Akcji na Facebooku: https://www.facebook.com/rodziceuwaznieobecni/

Kontakt:

rodziceuwaznieobecni@gmail.com

607 455 667

 

Pozdrawiamy serdecznie,

Maja Falkiewicz-Gancarz i Agnieszka Polinski

 

 

Bądź towarzyski, podziel się!