Przepis dla Malucha: Dyniowa Zupka z Indykiem 0

Im więcej czytam i im więcej wiem i rozumiem skład na słoiczkach dla maluchów, tym bardziej jestem za domowym gotowaniem. Przy czym domowe gotowanie dla niemowlaka jest bardzo proste, ale już gorzej jest ze znalezieniem dobrych składników. Kiedyś myślałam, że słoiczki mogą być dobrym wyjściem, no bo przecież są robione dla dzieci więc mają na pewno świetny, super-ekologiczny i zdrowy skład… Otóż nic bardziej mylnego, o tym napiszę niebawem. Tymczasem matka zakasa rękawy i robi zupki i potrawki dla kochanego syneczka ;-).

 W weekend kupiłam ekologiczne dynie, buraki i marchew. Trafił się nawet całkiem przyzwoity indyk bez GMO. A w piwnicy nadal mam worek niepryskanych ziemniaków od rolnika. Na szybko zrobiłam więc zupkę, jaką Adaś lubi wcinać. Bez soli, konserwantów i oczywiście z dobrych warzyw :-)))

Dyniowa zupka z indykiem

2

***Skład powyżej 6 miesiąca

***Na 3 porcje, po ok 200g

***Zupkę można zamrozić (tu znajdziecie informację, o tym jak to robićJak przechowywać i mrozić jedzenie dla dziecka?)

Co potrzebujemy?

30dkg (1/4 średniej wielkości) dyni Hokkaido lub innej

2 średniej wielkości ziemniaki

20dkg piersi z indyka

Opcjonalnie: 1 łyżka oleju rzepakowego

Jak robimy?

Krok 1: Pokrojone w kostki mięso wrzucamy do parowaru, garnka do gotowania na parze lub koszyczka w BEABA Babycook i gotujemy (poziom 3).

Krok 2: Do mięsa wrzucamy pokrojoną w plastry dynię i ziemniaki i gotujemy (poziom 3 Babycook).

Krok 3: Wyciągamy koszyczek, warzywa wraz z mięsem wrzucamy z powrotem do Babycook (w przypadku innych urządzeń – wyrzucamy z sitka do miski, w której będziemy ucierać składniki na jednolitą masę). Nie wylewamy pozostałej na dnie naczynia wody. Dodajemy odrobinę oleju. Wszystko razem miksujemy. I gotowe!

 ***Obiadki możecie przechowywać w lodówce maksymalnie przez 24 godziny, dlatego też polecam mrożenie.

Bądź towarzyski, podziel się!