Pomysły na jesienno-zimowy płaszcz ciążowy (jesień/zima 2014) 2

O płaszczach przypomniałam sobie dopiero teraz, kiedy musiałam wymienić w mojej szafie garderobę wiosenno-letnią na jesienno-zimową. No tak, niestety nie jestem w stanie zmieścić wszystkiego i po prostu dwa razy do roku rzeczy z szafy przekładam do kartonów, a te z kartonów zawieszam w szafie. Takie są uroki niewielkiego mieszkania ;-) Ale nic to, nie o tym chciałam dzisiaj napisać.

Postanowiłam opowiedzieć trochę o płaszczach i jesienno-zimowych okryciach wierzchnich dla przyszłych mam. Bo niestety, ale okres chłodny, bywa uciążliwy dla kobiet z rosnącym brzuszkiem. Trzeba znaleźć coś, w czym się można zmieścić z powiększoną talią, w czym będzie nam ciepło, a przede wszystkim nie będziemy wyglądały, jak szafa trzydrzwiowa ;-). No, przynajmniej ja czegoś takiego poszukiwałam w zeszłym roku, mając przed sobą perspektywę przechodzenia zimy w zaawansowanej ciąży. Nie zdecydowałam się na żaden specjalny płaszcz z powiększonym frontem, tyko po prostu kupiłam zwykły, szeroki (bez wcięcia w talii), o 1 numer większy. I co ciekawe, był luźny, jeszcze nawet pod koniec ciąży. Teraz jak go ubrałam, to wygląda jak na „psie frak”, ale mimo wszystko mogę go ubrać;-).

Ogólnie, znacie mnie i wiecie, że ja nie jestem tak do końca fanką wydawania pieniędzy na specjalne, dedykowane dla ciąży rzeczy. Mam podejście o wiele bardziej praktyczne. Wolę kupić coś, co będę mogła jeszcze przy innej okazji założyć. A jeśli chodzi o płaszcze, to zdecydowanie nie lubię kupować ich na jeden sezon.

Dlatego dzisiaj chciałabym Wam zaproponować okrycia wierzchnie, które moim zdaniem można będzie wykorzystać również i po ciąży. Przejrzałam aktualna ofertę sklepów i wybrałam kilka fasonów, które mogą być dobre na te 9 miesięcy:-). Poniżej prezentuję 6 kategorii:

1. Płaszcz z paskiem

No tak, pewnie powiecie, że takie płaszcze wiąże się w talii, której przecież nie ma w ciąży. I owszem, ale one pozwalają też na zawiązanie paska powyżej talii, czyli nad brzuchem, do tego niektóre z nich nie mają guzików, więc szerokość talii jest ruchoma i może się powiększać wraz z brzuszkiem

1.1. PŁASZCZ GOLD LABEL, MOHITO, 429,99

1.1

1.2. PŁASZCZ Z KAPTUREM I WIĄZANIEM, MOHITO, 329,99

1.2
1.3. PŁASZCZ Z ŁĄCZONYCH MATERIAŁÓW, RESERVED, 399,99 PLN

1.3

1.4. DŁUGI PŁASZCZ „HAND MADE”, ZARA, 769

1.4

 

2. Płaszcz typu oversize

Taki typ wybrałam rok temu i miejsca starczyło z nawiązką. Płaszcze oversize nie maja wcięcia w talii i z reguły są workowate.

2.1. PŁASZCZ, MOHITO, 349,99

2.1

2.2. PŁASZCZ TYPU OVERSIZE CZARNY, MOHITO, 179,99

2.2

2.3. PŁASZCZ TYPU OVERSIZE RÓŻOWY, MOHITO, 179,99

2.3

2.4. PŁASZCZ TYPU OVERSIZE Z KIESZENIAMI, RESERVED, 199,99

2.4

2.5. OVERSIZOWY PŁASZCZYK Z BAWEŁNY, MOSQUITO, 139,99

2.5

2.6. LUŹNY PŁASZCZ TRZY CZWARTE ZE STRUKTURALNEGO MATERIAŁU, ZARA, 469

2.6

3. Płaszcz prosty
Podobnie jak oversize nie ma wcięcia w talii, jest szerokii, po prostu idealny dla rosnącego brzuszka.

3.1. PŁASZCZ GOLD LABEL, MOHITO, 499,99

3.1

3.2. WEŁNIANA PELERYNA Z KAPTUREM, ZARA, 469

3.2

4. Płaszcz z podwyższonym stanem

To już taki raczej ciążowy typ, z wcięciem powyżej linii brzucha i rozkloszowanym dołem, który będzie się dopasowywał do rosnącego obwodu.

4.1. DWURZĘDOWY PŁASZCZ, NIEBIESKI, RESERVED, 249,99

4.1

4.2. DWURZĘDOWY PŁASZCZ, CZERWONY, RESERVED, 249,99

4.2

4.3. PŁASZCZ Z SERII STUDIO Z TASIEMKAMI, ZARA, 599

4.3

5. Płaszcz o kroju trójkąta

Miałam w zamyśle coś w rodzaju płaszcza z dołem ciętym z koła. Niestety obecnie znalazłam tylko taki. Jeśli wiecie, gdzie znaleźć płaszcze bez żadnego wcięcia, rozszerzające się ku dołowi, to dajcie proszę znać, to je dodamy:-).

5.1 PŁASZCZ – PELERYNA Z GUZIKAMI, ZARA, 499

5.1

6. Płaszcz zakładany

W znacznej mierze są to płaszcze z tzw. przodem kaskadowym (o ubraniach kaskadowych kiedyś już pisałam – Jak zamaskować brzuszek? – Marynarka i sweter z luźnym/ wodospadowym/ kaskadowym przodem), z reguły luźne, z dużymi połami, które można założyć na brzuszek. Nic dodać, nic ująć – na ciążowe się nadają idealnie :-).

6.2. PŁASZCZ Z ŁĄCZONYCH MATERIAŁÓW, RESERVED, 249,99zł

6.2

6.3. PŁASZCZ Z FUTRZANYM WNĘTRZEM, RESERVED, 299,99

6.3

6.4. KOŻUSZEK ZIP, MOSQUITO, 249,99

6.4

I to już chyba wszystkie rodzaje, jakie znalazłam:-). Może znajdziecie coś dla siebie :-). Moim zdaniem liczy się praktyczność, w tym przypadku możliwość ponownego użycia płaszcza, cena i oczywiście to, aby był ciepły. Nie chcemy przecież wychładzać naszych pięknych, ciążowych brzuszków :-)

Bądź towarzyski, podziel się!