PÓŁMETEK AKCJI MAMA W RUCHU 0

Jesteśmy w połowie Akcji Mama W Ruchu, minął kwiecień, a przed nami jeszcze cały maj :-). Dziać się będzie sporo.

W całej Polsce, w różnych miejscach odbędą się darmowe zajęcia i wykłady, które znajdziecie w zakłądce – EVENTY. Do 26 maja trwa Konkurs akcji Mama W Ruchu, w którym do wygrania jest wiele ciekawych nagród (KONKURS). Ruszymy też niebawem z kolejnymi wyzwaniami dla Mam i Kobiet w ciąży (WYZWANIA).

Do 31 maja na hasło #mamawruchu ok. 200 KLUBÓW, GABINETÓW i FIRM z całej Polski udzieli Mamom i Kobietom w ciąży wielu atrakcyjnych zniżek :-) Zachęcam do zaglądania na stronę, bo co tydzień dodajemy nowe :-)

Kto może wziąć udział w akcji?

Do akcji można dołączyć przez cały okres jej trwania :-)

- zapraszamy Mamy i Kobiety w ciąży, bo to dla nich organizujemy to całe sportowe zamieszanie :-)

- zapraszamy również kluby sportowe, gabinety urody i firmy z całej Polski, bo wcale nie  jest za późno, aby do nas dołączyć – prosimy o kontakt na adres: maja.bemam@gmail.com

- i zachęcamy wszystkich, w tym przede wszystkim Tatusiów do wspiarania Mam w ich sportowych wyczynach :-)

A dla tych, którzy pierwszy raz czytają – szczypta informacji o Akcji „Mama W Ruchu”

„Mama W Ruchu” jest ogólnopolską akcją sportową, dedykowaną Mamom, ale o wsparcie w przedsięwzięciu proszony jest również Tata.

Akcja: (1) Promuje aktywność fizyczną Kobiet w Ciąży i Mam. (2) Zachęca Mamy do zmiany trybu życia na bardziej zdrowy i sportowy. (3) Pokazuje, w jaki sposób Mamy mogą znaleźć czas na sport i jak mogą ćwiczyć wspólnie z dzieckiem. (4) Zachęca Tatusiów do pomocy Mamom w znalezieniu czasu na sport i siebie.

Kto bierze udział?

Patronami honorowymi akcji są: Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerem akcji jest portal MAMDZIECKO.INTERIA.PL. Patronami medialnymi: Magazyn Dobra Mama Dobra Mama, Portale Parentingowe: Mądrzy Rodzice, Baby-Shower, www.mjakmama24.pl, Swiadoma Mama, Mamao Pracuj, Portal fit.pl, dobrydietetyk.pl oraz mamaisport.pl. Patronują nam również fundacje: Fundacja RoRo i Fundacja Fascynacje.

W akcji bierze udział wile klubów i gabinetów z całej Polski. Wszystkie można znaleźć w zakładce KLUBY i GABINETY, z której można przejść do wybranego województwa, a stamtąd po podstron poszczególnych klubów. A w kategorii FIRMY mamy prawie 40 firm. Udział w akcji nie jest zamknięty, dlatego jeśli chcecie do nas dołączyć, zachęcamy do kontaktu.

Dla kogo jest akcja?

Akcja organizowana jest dla wszystkich Mam i Kobiet w ciąży. Przy czym kobiety w ciąży przed przystąpieniem do ćwiczeń powinny mieć potwierdzony przez lekarza brak przeciwwskazań do aktywności fizycznej.

Akcja trwa 2 miesiące – od 1 kwietnia do 31 maja 2015.

Dziać się będzie sporo…

W ramach akcji są m.in. publikowane artykuły i wywiady dotyczące wyżej wymienionej tematyki, a także udzielane rabaty w klubach sportowych, gabinetach urody i odnowy biologicznej, firmach produkujących ubrania, akcesoria i zabawki dla dzieci na hasło: „mamawruchu”. Poza zniżkami i artykułami odbywają się konkursy, a sama akcja dopinguje Mamy do wyznaczania sobie sportowych wyzwań. Osiąganie tych celów jest śledzone i publikowane w ramach akcji.

To wszystko na hasło: „mamawruchu”.

Pamiętajcie – Tylko wspólne działanie może coś zmienić! Razem możemy więcej!

Dlatego dołączajcie, lajkujcie na FACEBOOKU i udostępniajcie nasze teksty!

A na koniec kilka słów o genezie akcji „Mama W Ruchu”? (z wywiadu dla fit.pl)

W trakcie ciąży uprawiałam różne sporty. Zwyczajnie nie wyobrażałam sobie, by mogło być inaczej. Oczywiście, miałam to szczęście, że nie miałam do tego żadnych przeciwwskazań. Kilka tygodni po porodzie odwiedziłam moją lekarkę. Podczas rozmowy poruszyłyśmy temat uprawiania sportu w ciąży i ona podsumowała, że jej zdaniem kobiety w ciąży i po porodzie za mało ćwiczą, przede wszystkim dlatego, że nie wiedzą, czy, gdzie i w jaki sposób mogłyby to robić. Wtedy obiecałam sobie, że kiedyś zorganizuję akcję, której zadaniem będzie pokazać, jakie są możliwości w tym zakresie, a także jakie dyscypliny i w jaki sposób mogą być uprawiane przez kobiety w ciąży i świeżo upieczone mamy. Zadaniem akcji nie miałoby być wyłącznie zarysowanie idei i zachęta, ale przede wszystkim odpowiedź na pytanie: „JAK faktycznie można wdrożyć to w życie?”. I tak narodziła się „MAMA W RUCHU”.

Ps. Już oficjalnie mogę Was również poinformować, że w tym roku odbedzie się jeszcze jesienna edycja akcji „Mama W Ruchu”, która bedzie trwać od 15 października do 15 listopa i zakończy sie na targach sportowych http://www.fitsportshow.pl/ w Warszawie :-)

Bądź towarzyski, podziel się!