Pokażę Ci małą metamorfozę naszej sypialni 5

Zdjęcia są dla mnie bardzo ważne, zatrzymują czas, pokazują najpiękniejsze chwile naszego życia, wywołują wspomnienia… Robię ich dużo. Czasem zalewają nas ich tysiące, czekające do obróbki, zapakowane w foldery, gotowe, aby ich użyć. Są też zdjęcia, które są dla mnie cenniejsze niż wszystkie, bo przypominają, że w naszym domu pojawiło się dwóch synów.

Sesja noworodkowa

Bardzo zależało mi na tym, aby najpierw Adaś a potem Leo mieli zrobione profesjonalne zdjęcia noworodkowe. Było to trudniejsze niż myślałam, ale warte zachodu. Obie sesje zrobiła nam Sonia Kumidaj, która specjalizuje się przede wszystkim w tego typu zdjęciach. Z Adasiem poszło nam fatalnie. Przez 4 godziny nic tylko płakał, więc zamiast układać go do zdjęć, nosiliśmy i tuliliśmy z nadzieją, że w końcu uśnie. Nie zasnął. Nigdy nie zapomnę momentu – Adaś już leży ułożony i zawinięty, z misternie założoną na główce czapeczką, fotograf szykuje się do zdjęć i w chwili gdy naciska już przycisk aparatu, Adaś wyrzuca ręce i nogi, robiąc figurę X ;-). To był koniec układania i koniec wszelkich nadziei, że coś z tego wyjdzie. Zapytałam potem Sonię, czy zdarzyło się jej jeszcze coś takiego i niestety odpowiedziała zgodnie z moimi przypuszczeniami, że NIE! To była ciężka sesja i nie do końca wierzyłam, że coś z niej wyjdzie. Mimo wszystko jednak wyszło nam kilka wspaniałych zdjęć.

Minęły dwa lata i na sesję zabraliśmy 2-tygodniowego Leo. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że nic mu nie przeszkadza i może sobie spać spokojnie przez cały czas, podczas gdy był zawijany z wielką czułością i układany do zdjęć. Z tej sesji mamy znacznie więcej zdjęć niż z poprzedniej, ale obie są dla mnie jednakowo cenne :-)

Oto kilka z naszych zdjęć:

sesja-noworodkowa-2

sesja-noworodkowa-3

sesja-noworodkowa-4

sesja-noworodkowa-5

sesja-noworodkowa-6

sesja-noworodkowa-7

sesja-noworodkowa

sesja-noworodkowa-8

sesja

Zdjęcia zostały wydrukowane na pięknym papierze i zamieszkały w ramkach :-). Ostatnio jednak postanowiłam zrobić małą rearanżację naszej sypialni i przyszedł nam do głowy pewien pomysł…..

Obrazy ze zdjęć. Pomysł na prezent?

Zaczęłam szukać czegoś dla nas w sklepie www.pixers.pl. Jest tam ogromny wybór fototapet, naklejek ściennych, obrazów i plakatów.Znajdziecie tam m.in. takie cuda:

Obrazy

obraz

obrazy-2

Plakaty

plakaty

Fototapety

fototapety

Naklejki na ścianę

naklejki-na-sciane

Kiedy próbowałam coś znaleźć zauważyłam, że na stronie jest możliwość zrobienia sobie obrazu z własnych zdjęć. Najpierw pomyślałam, że jeśli zrobimy obrazy ze zdjęciami chłopaków będzie to świetny pomysł na świąteczny prezent dla każdej z babć. Ale kiedy do nas przyszły postanowiłam, że trafią do naszej sypialni i za żadne skarby ich nie oddam. Obrazy są dość spore, a na każdym z nich jest zdjęcie jednego z chłopaków.

W przypadku gdybyście chcieli zrobić sobie podobne wystarczy napisać pytanie w tym formularzu: https://new.pixers.pl/strony/kontakt. Zdjęcia po zaledwie kilku dnach przyjechały do nas i mogliśmy odrobinę odmienić miejsce, które było średnio ciekawą częścią naszej sypialni. Dołożyliśmy jeszcze drewniany stolik kawowy, białe pudełka i w końcu to miejsce odżyło ;-)

sesja

Tak wyglądają nasze obrazy – szczerze mówiąc większe i ładniejsze niż myślałam. Zrobienie ich to prosta sprawa – wybieracie odpowiednie zdjęcia, potem wielkość obrazu, potem sprawdzacie czy wszystko razem będzie wyglądać dobrze, a kiedy jest OK. – po prostu zamawiacie :-) Zdjęcia są realizowane błyskawicznie, w kilka dni roboczych.

Aranżacja sypialni

sypialnia

Nasza sypialnia jest dość duża, mieści się na poddaszu szeregówki. Kiedyś myśleliśmy, że będą tam dwa pokoje, ale ostatecznie stanęło na jednym, przestronnym, z wydzieloną częścią do spania i drugą do pracy. Część do spania wygląda moim zdaniem super, a przynajmniej tak mi się wydaje J Część do pracy natomiast to wielkie czarne biurko, komoda i granatowy narożnik. Za narożnikiem pusta ściana, na której nigdy nie wiedzieliśmy, czy powinien zawisnąć obraz czy też może lustro. Sypialnia utrzymana jest głównie w białej tonacji, poza biurkiem, narożnikiem i łóżkiem. Tak się złożyło, ze nasze zdjęcia są również w odcieniach szaro-białych, pasują więc tutaj idealnie.

aranzacja-sypialni

A po przeciwnej stronie….

memola 1

Zamówiliśmy 2 podłużne obrazy o wymiarach 50x70cm.

pixers-2

Tak się prezentują na naszej ścianie.

pixers

prezent-pod-choinke

pixers-3

prezent-pod-choinke-2

sesja-noworodkowa

I jak Wam się podoba?

Ps. Już jedna z babć zapowiedziała, że też musi mieć takie obrazy, więc już wiem, co będziemy zamawiać na Święta :-)

dsc_5738

 

Bądź towarzyski, podziel się!