Poduszka do karmienia. Tak czy nie? 2

Już od dłuższego czasu planowałam napisać coś na temat rogali do spania w ciąży i poduch do karmienia piersią…. Troszkę się ociągałam, choć taka poducha, to tak naprawdę chyba najważniejszy obecnie, oprócz laptopa OCZYWIŚCIE ;-), przedmiot w moim życiu. Bez niej ani rusz;-). 2 lata temu taka poducha jechała z nami nawet nad morze, a w trasie przydała się nie tylko do karmienia, ale i do pisania nowych artykułów, bo było na czym wygodnie trzymać laptop.

poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia

niesamowicie ułatwia życie. Wiem, że wiele mam karmi na leżąco, ale nie jest to najlepsza pozycja dla noworodka, bo mogą go boleć uszy, co więcej w pozycji leżącej mamie łatwiej się zasypia, a nie jest na początku zbytnio bezpieczne dla dziecka. Dlatego ja używałam i będę używać rogali. Dziecku jest na nich wygodnie, mnie nie bolą ręce, a do tego wszystkiego taki rożek pozwala mi również na pracę z komputerem. Będąc w drugiej ciąży znowu widziałam oczami wyobraźni siebie przy moim stoliczku na laptopa z poduszką do karmienia na kolanach. Siedzę tak też i bez tego stolika, bo lubię karmić Leo, a gdy zaśnie trochę sobie poczytać :-)))

Taka poducha potrafi uratować życie niejednej mamie :-)

Poducha, rogal, kojec…

poduszka do karmienia 3

Ma wiele nazw i wiele zastosowań. Najważniejsze dwa to:
- sprawić, aby sen przyszłej mamy był jak najbardziej komfortowy (tu głównie ułatwia spanie na lewym boku, które jest najbardziej zalecane przez lekarzy)
- ułatwić mamie karmienie maluszka (dodam, że i piersią i butelką :-). Musiałybyście zobaczyć, jak mój mąż potrafi sprytnie karmić na niej Leo. Dzięki poduszce dziecko może być blisko mamy, czuć jej ciepło i przytulać się do woli :-).

Do tego można jeszcze dodać kolejne:
- z takiej poduchy możemy ułożyć gniazdko dla dziecka, w którym może spać. To się szczególnie przydaje dla noworodków, które lubią być zawinięte, owinięte i mieć mało miejsca, tak aby nadal mogły czuć się, jak w brzuchu u mamy.
- poducha odciąża kręgosłup w pozycji siedzącej

Pamiętam jeszcze, jak siostra chciała mi kupić „rogal do spania”, gdy byłam w ciąży. Wtedy nie wiedziałam, po co mi „coś” takiego. Ostatecznie w siódmym miesiącu dostałam jeden od mamy, ale używałam go podczas snu dopiero w ostatnim miesiącu ciąży. W pełni zaczęłam jednak stosować tego typu poduchy po porodzie, bo dzięki nim i Adaś i (teraz) Leo mogli wygodnie leżeć na moich kolanach, a że często każdy z nich przysypia(ł) przy karmieniu, mogę powiedzieć, że nie tylko oni mieli zapewniony komfort, ale i ja ;-).

poduszka do karmienia 2

W obu przypadkach podczas pierwszych dwóch miesięcy, karmiłam bardzo często. Były dni, kiedy godzinami nie wstawałam z kanapy, bo maluchy ciągle jadły i dużo spały :-). A kiedy spały, mogłam pisać moje artykuły. Bardzo polubiłam te momenty, bo najpierw mogę obserwować, jak mój synek je, a kiedy odpoczywa, mam chwilkę na mojego bloga. I ta chwila, to jedyny czas, kiedy mogę pisać. Bo gdy Leo nie śpi, a Adaś jest w przedszkolu, to jestem tylko i wyłącznie dla niego :-).

Wracając jednak do tematu, szczerze mówiąc nie wiem, jak by wyglądało moje obecne życie bez poduchy. Mija czwarty miesiąc drugiego macierzyństwa, a ja nie miałam do tej pory żadnych problemów z kręgosłupem, bo z rogalem cały czas siedzę wyprostowana i właśnie dlatego gorąco polecam ten mały „ułatwiacz”.

poduszka do karmienia (2)

Od jakiegoś czasu testuję poduchę od Fishcer-Price (Wyprawka dla mamy. Karmienie piersią – jak się do tego przygotować?)  i bardzo przypadła mi do gustu. To miękka poduszka 4w1 w kształcie litery U. Jest wysoka z jednej strony i niska z drugiej. Dzięki temu można wygodnie na niej umieścić maluszka (i dostosować pozycję do jego wieku). Rogal może również służyć do zabawy. Ma zdejmowany pałąk z zabawkami (lśniące lusterko, klekoczące pierścienie i gryzaczek). Dziecko może się nimi bawić leżąc na pleckach czy brzuszku, a później na siedząco. Oczywiście pokrycie z miękkiej tkaniny można prać w pralce, znajdziemy na nim kieszonkę na podręczne rzeczy a także uchwyt do przenoszenia.

A jak jest u Was? Wolicie karmić z poduszką czy bez :-)?

laktacja

Bądź towarzyski, podziel się!