Pierwszy rowerek. Rowerek biegowy. 3

Kocham jeździć na rowerze. Jest to jeden z niewielu sportów, które można uprawiać niemal zawsze i wszędzie, a przede wszystkim pozwala dojechać do pracy i przy okazji trochę poćwiczyć. Pod koniec ciąży co chwila łapałam się na tym, że myślałam: „a wezmę rower i sobie podjadę…”. Niestety równie szybko co myśl, przychodziło rozczarowanie, że w 9 miesiącu na rower to już raczej nie wsiądę. I nadal marzę… ale 20 czerwca, czyli równo w 6 tygodni po moim cesarskim cięciu, planuję wsiąść na rower i inauguracyjnie objechać okolicę …. :-D

Ps. O rolkach też marzę…. ;-)

Tymczasem. Postanowiliśmy sprawić radość Adaśkowi i obdarować go rowerkiem. Ruch jest niesamowicie istotny w naszym życiu, zależy nam więc również bardzo na tym, aby zarazić jak najwcześniej nasze dzieci potrzebą uprawiania sportu :-). Decyzja podjęta, a teraz najważniejsze pytanie:

Jaki rowerek dla 2-latka?

No właśnie jaki? W sklepach i Internecie znajdziemy całe mnóstwo modeli, cięższe, lżejsze, bardziej kolorowe, z trzema kółkami lub z dwoma, z pedałami i bez.  W pierwszej chwili chcieliśmy kupić rowerek 3-kołowy, z uchwytem dla dorosłego do pchania i oczywiście z pedałami. Potem doszliśmy do wniosku, że Adaś jest już chyba na to trochę za duży… I może trzeba pomyśleć o rowerku biegowym, w stanach nazywanym ‘balance bike’.

Dlaczego rowerek biegowy a nie trójkołowy?

Wybór nie taki oczywisty, ale zaraz wytłumaczę Wam o co tak naprawdę chodzi.

3 kółka lub doczepiane 2 kółka (2+2) po prostu przeszkadzają. Na takich rowerach jeździ się wolniej, ciężko zakręca, jeszcze ciężej rusza. Dziecko nie jest w stanie takiego rowerka samo przestawić lub (gdy już jest starsze) przenieść. Problem może sprawić również jazda pod górkę, czy np. robienie slalomów.

Balansowanie na rowerku biegowym jest łatwe, bezpieczne i daje mnóstwo radości, stymuluje zmysł równowagi, wymusza też na dziecku większą aktywność fizyczną, w końcu rozwija mięśnie nóg. Dzięki temu kilkulatkowi będzie łatwiej przesiąść się z takiego rowerka na normalny z pedałami. I są spore szanse, że na tym kolejnym, po biegowym, nauczy się jeździć błyskawicznie.

Nasz Highway Baby

scoot and ride

rowerek trójkołowy

Ostatecznie decyzja zapadła i wybraliśmy rowerko-hulajnogę Highway Baby od Scoot&Ride. W zależności od potrzeby możemy mieć albo rowerek, albo hulajnogę, a wystarczy do tego jedno proste przełączenie za pomocą małego przycisku.

rowerek biegowy

Pojazd wykonany jest z bardzo lekkiego plastiku. Można powiedzieć rowerki drewniane często nie są zbyt trwałe, a metalowe nie są dość elastyczne. Plastikowe natomiast są odporne na uderzenia i zgniecenia. Metalowe rowerki zawierają też często wystające elementy, jak np. śruby, które mogą spowodować uraz. HighwayBaby nie ma żadnych odstających ani ostrych elementów, jest w 100% bezpieczny. Oprócz tego jest łatwy do przechowywania, mycia i przewożenia. Do tego wszystkiego jest też bardzo lekki i wygodny do noszenia.

Mogą na nim jeździć dzieci już po ukończeniu pierwszego roku życia. Rowerek powstał w Austrii, a jego specjalny przełącznik z rowerka na hulajnogę i z hulajnogi na rowerek jest opatentowany i nie ma sobie równych.

Regulowana kierownica, z bezpiecznym uchwytem, zapobiegającym ześlizgiwaniu się rączek, pozwala na jej ustawienie na wysokości od 49 do 60cm, dzięki czemu pojazd posłuży na wiele lat. Wysokość siedziska to 32-34 cm.

Przednie koło wykonane jest z amortyzującego wstrząsy materiału EVA, a tylne mające wysoką przyczepność, zaopatrzone jest dodatkowo w hamulec.

Siedzisko jest miękkie i wygodne, a podest hulajnogi pokryty antypoślizgowym, szorstkim materiałem.

pierwszy rowerek 3

Przeznaczony dla dzieci o maksymalnej wadze 20 kg i wzroście do 100cm.

Został zaprojektowany zgodnie z najbardziej rygorystycznymi międzynarodowymi normami bezpieczeństwa i standardami jakości.

Adaś pokochał rowerek. Najpierw jeździł nim po domu, teraz wokół domu i po parku. Zaczął od hulajnogi, bo jazda tego typu nie sprawiała mu żadnej trudności. Odrobinę większym wyzwaniem była jazda na rowerku, której ciągle jeszcze się uczy. Uwielbia być w ruchu, a jeszcze bardziej lubi różnego rodzaju pojazdy. Co wiąże się z tym, że podczas jednego wyjścia trzeba mu zmieniać po kilka razy rowerek na hulajnogę i odwrotnie. Najważniejsze jednak, że chce się ruszać i sprawia mu to niesamowicie dużo radości.

Rowerek znajdziecie Tu: www.scootandride.pl i tu: fb.com/scootandridePolska

rowerek bi8egowy 2

 rowerek dwukołowy

Bądź towarzyski, podziel się!