Mamy! Piejemy wodę!!! 0

Dziewczyny! Upały coraz większe, można powiedzieć już prawie LATO, dlatego czuję się w obowiązku przypomnieć o jednej z wazniejszych rzeczy:

MACIE OBOWIĄZKOWO PIĆ WODĘ!!! Szczególnie w ciąży i przy karmieniu piersią, nie wolno Wam o tym zapomnieć i szczególnie teraz, kiedy mamy straszne upały i o odwodnienie organizmu niestety bardzo łatwo…
Czy wiecie, że jesli kobieta w ciaży pije mało wody, to ruchy płodu stają sie wolniejsze (ja to wiem, bo niestety raz przez zapracowanie zapomniałam o nawadnianiu organizmu…). Brak wody w organizmie matki może przyczynić się do przedwczesnego porodu lub poronienia (bo zmniejszenie objetości krwi powoduje wzrost poziomu oksytocyny, a ta z kolei wywołuje skurcze macicy). Odwodnienie organizmu kobiety w ciąży zmniejsza ilośc płynu owodniowego, co z kolei może powodować fizyczne deformacje płodu.
Czy wiecie, że karmiąc piersią powinnyście pić 1,5-2 l wody w normalne dni, a jak jest upał to nawet i 3-4l? Nie zapominajcie też o Waszych maluszkach w te upalne dni, albo dawajcie im mleczko częściej albo dopajajcie przegotowaną, ostudzoną wodą. W końcu w H2O jest życie !!!

Buziaczki, Maja-BeMam

Bądź towarzyski, podziel się!