Jeśli spóźnia się poród… 1

a ludzie zalewają Cię pytaniami: Czy już? Czy już może urodziłaś? A kiedy wreszcie to się stanie? A dlaczego jeszcze nie teraz? I naprawdę masz już dość tych smsów, telefonów, ciągłych pytań, to chciałabym Ci powiedzieć tylko jedno –

NIE SPIESZ SIĘ. SKORZYSTAJ JESZCZE Z TEGO CZASU DLA SIEBIE :-)!

Wiem, jakie to uczucie, kiedy się czeka, kiedy nie można już wytrzymać, kiedy ubranka dawno już wyprane i poskładane, w łazience czeka rozłożony przewijak, a w pokoju łóżeczko, ze świeżą pościółką. I chciałoby się już wreszcie trzymać tego malucha na rękach i tulić i mówić mu do uszka, jak bardzo się go kocha, jakim jest szczęściem i słoneczkiem. A tu jak na złość mijają dni, jesteś po terminie i nic, dalej wielki, ciężki brzuch przed tobą i żadnych skurczy macicy, tylko malec radośnie fika w brzuchu.

Ale mimo wszystko to jest ta ostatnia chwila tylko i wyłącznie dla Ciebie. Jeśli to pierwsze dziecko to to to jest ten moment, kiedy w pełni i bez wyrzutów sumienia możesz jeszcze myśleć tylko i wyłącznie o sobie. Za dzień dwa, może tydzień, to wszystko się zmieni, cały otaczający Ciebie świat ulegnie wielkiemu przewrotowi i zostaniesz Mamą. Na pełny etat, na zawsze :-) i w pełnym tego słowa znaczeniu. Będziesz znosić rzeczy, które wcześniej byłyby dla Ciebie nie do pomyślenia. Staniesz się swojego rodzaju tytanem, będziesz mało spać i budzić się w nocy, sprawdzać, czy Twój skarb śpi, czy jest przykryty, czy oddycha… będziesz martwić się, czy wystarczająco dużo zjadł, będziesz myśleć tylko o nim i zapomnisz o sobie. To będzie piękne, ale też i wyczerpujące. Niestety, ale pewnie odrobinę zatęsknisz za tym czasem, kiedy mogłaś spać ile chciałaś i kiedy chciałaś, kiedy w każdej chwili mogłaś wyjść z domu (do sklepu czy na siłownię), nie oglądając się za siebie.

Na wszystko przychodzi czas, również i na macierzyństwo, na nieprzespane noce, na kochanie małej istoty tak bardzo, że zapomina się o sobie. Dlatego, jeśli czekasz, albo będziesz w przyszłości czekać na poród, licząc dni i godziny, to korzystaj ile możesz z tego czasu, jaki masz teraz. Odpoczywaj, rób to, co lubisz. A prędzej czy później urodzisz i zostaniesz szczęśliwą Mamą. Taka jest kolej rzeczy :-).

Bądź towarzyski, podziel się!