Dzieci na przyjęciu? Pomyśl o zatrudnieniu animatora 0

Organizując przyjęcie zapewne nieraz spotkaliśmy się z sytuacją, że wielu naszych gości przyszło na imprezę razem z dziećmi. Zastanawiamy się wtedy, w jaki sposób sprawić żeby zarówno starsi, jak i młodsi goście dobrze się na naszej imprezie czuli . Świetnym pomysłem jest wynajęcie na czas przyjęcia profesjonalnej niani, animatorki zabaw dla dzieci. Dzięki temu maluchy nie będą się na przyjęciu nudzić, a rodzice będą mogli się swobodnie bawić bez martwienia się o swoje dzieciaki.

Imprezy dla dorosłych, wesela…..

Imprezy dla dorosłych, takie jak np. wesela to nie miejsce, gdzie na maluchy czeka wiele atrakcji. Dzieci się nudzą, a rodzice nie potrafią w pełni cieszyć się z zabawy. Część osób nie ma z kim zostawić swoich pociech, dlatego często jedynym wyjściem jest zabranie ich ze sobą. Jak poradzić sobie z taką sytuacją? Warto pomyśleć nad zatrudnieniem animatora na czas imprezy, który zajmie się dziećmi, zapewni im rozrywki i sprawi, że impreza będzie niezapomniana, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Podczas gdy dorośli będą się bawić w swoim gronie, niania zadba by dzieci miały wspaniale zorganizowany czas. Do podstawowych atrakcji należą: malowanie kolorowych twarzy, formowanie balonów w ciekawe kształty, pokaz baniek mydlanych, kącik plastyczny, spotkanie z dużym pluszowym misiem lub bohaterem z uwielbianej przez dzieci bajki, mini karaoke czy gry planszowe. Wiele zależy od budżetu, którym dysponuje organizator przyjęcia, na życzenie animator przygotuje również takie atrakcje, jak trampolina, fontanna z czekolady, kącik z watą cukrową, małpi gaj, zjeżdżalnie, wytwarzanie biżuterii, przejażdżka quadem czy poszukiwania skarbów. Na przyjęciach weselnych często organizuje się także zajęcia mające na celu poznanie przez dzieciaki weselnych zwyczajów i tradycji, a także np. przygotowanie prezentu dla pary młodej. Animatorzy na przyjęcia to profesjonaliści, którzy doskonale potrafią zaangażować wszystkie dzieci do czynnej zabawy i uczestnictwa w konkursach, dostosowując stopień trudności zabaw do wieku dzieci, tak aby zadania nie były ani za proste ani zbyt trudne. Każdy animator jest w pełni wyposażony we wszelkie niezbędne akcesoria do zabawy czy organizacji konkursów. Opieka nad dzieckiem na weselu to świetne rozwiązanie i pomysł na dobrą zabawę dla wszystkich małych gości. Niania zadba także o integrację maluchów, a dzięki sprawdzonym, autorskim pomysłom zabawa będzie wyjątkowa i dla każdego dziecka z pewnością będzie to niezapomniany czas.

Jeśli znamy dzieci uczestniczące w przyjęciu możemy wcześniej zasugerować niani, co lubią robić i czym się interesują. Animatorzy muszą znać warunki, w jakich przyjdzie im pracować, dlatego bardzo ważne jest też, by wcześniej pokazać im salę, w której odbędzie się przyjęcie, aby mogli sprawdzić, czy jest możliwość np. podłączenia prądu, a w razie niepogody przeniesienia atrakcji do środka.

Jeśli już zdecydujemy, że zatrudnienie animatora to świetne rozwiązanie dla nas, pozostaje nam wybór odpowiedniej osoby. Z pomocą może przyjść Internet. Wyszukiwanie najlepiej rozpocząć od podania miasta, w którym szukamy animatora np. niania we Wrocławiu czy opiekunka do dziecka w Warszawie. Warto skorzystać ze stron, które profesjonalnie zajmują się poszukiwaniem niań. Wyróżnia je to, że referencje wszystkich kandydatek do pracy są wcześniej weryfikowane, a opisy opiekunek bardzo szczegółowe.

Przykładowo na portalu www.niania.pl znajdziemy najlepiej wykwalifikowane osoby, które mają już spore doświadczenie w pracy z dziećmi, są kreatywne, a do tego pełne pasji i zamiłowania do zabaw z dziećmi. Z całą pewnością rodzice nie będą więc musieli się martwić o bezpieczeństwo swoich pociech.

Ile kosztuje wynajęcie animatora na przyjęcie?

Wszystko zależy od tego, na ile godzin chcemy wynająć nianię oraz co dokładnie miałoby należeć do jej obowiązków, czy tylko zabawa z dziećmi podczas przyjęcia, czy też np. położenie dzieci do łóżek i przypilnowanie ich aż do powrotu rodziców. Istotne jest tutaj również to, jakie atrakcje dla dzieci chcemy zamówić, im bardziej urozmaicone, tym większy koszt. Warto także pamiętać o tym, że jeśli dzieci jest dużo to potrzebna będzie druga niania, gdyż jedna nie będzie w stanie wszystkich upilnować. Poza tym jeśli dzieci na przyjęciu różnią się od siebie wiekiem, to jedna niania może zając się atrakcjami dla najmłodszych uczestników przyjęcia, a druga zająć się tymi nieco starszymi, tak aby każde dziecko miało zajęcia dostosowane do swojego wieku. Średni koszt wynajęcia animatora dla dzieci na wesele waha się od 400 do nawet 1600 zł. Warto pamiętać, że wbrew pozorom praca z dziećmi nie jest łatwa, wymaga sporo cierpliwości,a  także odpowiedzialności. Niania musi przez cały czas mieć oczy dokoła głowy, aby być w stanie dopilnować wszystkich swoich podopiecznych i szybko zareagować na ewentualne nieprzewidziane zdarzenia. Poza tym potrzeby i zainteresowania dzieci są bardzo różne i niełatwo jest tak zorganizować zabawę, aby zadowolić wszystkie dzieciaki.

Zatrudnienie niani na wesele ma wiele zalet i warto rozważyć tą opcję organizując swoje przyjęcie. Wtedy nic nie będzie nam stało na przeszkodzie, aby zaprosić dzieciaki w każdym wieku. Dzięki animatorowi rodzice maluchów będą mieli wreszcie czas na zabawę, a jednocześnie swoje pociechy blisko, z gwarancją, że milo spędzą one czas. W końcu najważniejsze to szczęśliwe, wybawione, zachwycone dzieci.

Bądź towarzyski, podziel się!