Dlaczego organizujemy akcję „Rodzice Uważnie Obecni”? 0

Jak wiecie dzisiaj startujemy z ogólnopolską akcją „Rodzice Uważnie Obecni”, która skierowana do wszystkich rodziców. W ramach akcji będzie się działo naprawdę wiele, a ona sama ma nas zachęcić do uważnego spędzania czasu z naszymi dziećmi. Uważnego, czyli pełnego, zaangażowanego bycia obecnym rodzicem, który uczestniczy w życiu swoich dzieci, który nawet jeśli ma do dyspozycji tylko pół godziny dziennie, to jest w stanie spędzić ten czas na mksa ze swoimi pociechami.

Ktoś się mnie ostatnio zapytał „Skąd pomysł na to wszystko?”. I pomyślałam sobie, że już czas, aby trochę o tym opowiedzieć.

Nikt nie jest idealnym rodzicem, ja też nie jestem. Kiedy po pierwszej ciąży wróciłam do pracy, Adaś miał 7 miesięcy, a ja chciałam być super mamą, świetną w domu, efektywną w pracy i nadal realizować się, prowadząc mojego bloga. A i w międzyczasie organizowałam jeszcze I edycję akcji „Tato Pomaga Mamie”. Można powiedzieć, że do tego wszystkiego byłam w bardzo szczęśliwej sytuacji, bo firma, w jakiej pracuję pozwalała mi sporo pracować z domu, na tzw. Home Office. A więc byłam cały czas w zasięgu ręki….

Ale to wszystko razem niestety nie wyszło. Zaczęłam łapać się na tym, że z braku czasu wertuję komórkę w każdej możliwej chwili, wieczorami denerwuję się, że nie mam czasu ani siły na pisanie. W zasadzie nie blogowałam wtedy tak dużo, ale pochłaniało mnie myślenie o tym, czego jeszcze nie zrobiłam, z czym zalegam, co muszę pilnie wysłać, napisać, itd. Z drugiej strony chciałam spędzać czas z moim synkiem, obserwować postępy jakie robił, patrzeć jak stawia pierwsze kroki i mówi pierwsze słowa. Czułam, że muszę się chyba rozdzielić, żeby to wszystko zrobić….

Wtedy przeczytałam o uważności rodzica, o tym, że warto być obecnym i wspólnie z naszymi dziećmi przeżywać ich dzieciństwo. Od tamtej pory ciągle o tym myślę. Dzisiejszy świat nie sprzyja koncentracji na dziecku. Z jednej strony wymaga od nas rzeczy niemożliwych, w tym rośnie przymus bycia rodzicem „poświęcającym się”, a do tego zapracowanym, z drugiej strony w nasze życie coraz bardziej wkrada się wirtualność, Internet, stres związany z pośpiechem i brakiem czasu.

To wszystko stało się zalążkiem dla akcji. Akcji jednak by nie było, gdyby nie przekonała mnie do działania Agnieszka Poliński, wspaniała kobieta, wynalazczyni Memoli, którą fascynuje rodzicielstwo bliskości, budowanie więzi rodzic-dziecko i wszystko, co się z tym wiąże. Postanowiłyśmy zorganizować pierwszą edycję tej akcji jeszcze tej jesieni. Znalazłyśmy mnóstwo wspaniałych ludzi, chętnych do pracy, zaangażowanych w tematykę rodzicielstwa, dzięki którym ta akcja ma szansę zaistnieć.

I nie powiem Wam, że mam na nią czas, nie powiem Wam też, że pracuję nad nią do upadłego. Nie! Nie mam na to czasu! Jako mama dwójki znam moje priorytety, najpierw dzieci, a potem moje blogowanie i działalność. Dzięki nim jest akcja, która ma przybliżyć rodziców do dzieci. A dzięki akcji wiem, co jest w życiu najważniejsze! I liczę na to, że ta akcja zbliży nas wszystkich bardziej do siebie! A w przyszłym roku zrobimy w tym temacie jeszcze więcej i zrealizujemy prawdziwą kampanię!
A więc przyłącz się!

Obserwuj nasze poczynania!

Weź udział w Akcji Rodzice Uważnie Obecni!

Opanuj sztukę uważności :-)!

Bądź towarzyski, podziel się!