Disneyland Paris – największe atrakcje 0

Twoje dziecko marzy o Disneylandzie, a ty odmownie kręcisz głową, po podróż za ocean jest nie na twoją kieszeń? Nie musisz wybierać się tak daleko. Najbliższy Disneyland znajduje się niemalże po sąsiedzku. Wystarczy wybrać się na wycieczkę do Francji.

Jak dostać się do Disneylandu

O francuskim Disneylandzie często mówi się, że jest położony w Paryżu. Być może ma to związek z tym, że każdy wie, gdzie leży Paryż, ale mało kto wie, gdzie znajduje się miejscowość Marne La Vallee. To właśnie w tej podparyskiej miejscowości znajduje się europejski Disneyland. Położenie poza granicami stolicy Francji nie jest przeszkodą. Dogodne połączenia kolejowe pozwalają łatwo dostać się do parku rozrywki. Wystarczy wsiąść w kolejkę w centrum Paryża i dojechać do stacji Marne La Vallee Chessy (Disneyland). Stąd na miejsce docelowe zabierze nas jeden z bezpłatnych autobusów. Inną opcją są bezpłatne autobusy z paryskich lotnisk. Można również wypożyczyć na lotnisku samochód i oddać w Disneylandzie, tam bowiem mieści się jedno z biur wypożyczalni samochodów.

Jeśli z jakiegoś powodu nie czujemy się na siłach wybrać się w taką podróż samodzielnie albo po prostu chcemy, żeby ktoś zorganizował wszystko za nas, można skorzystać z oferty Biura Podróży ITAKA. Atrakcyjne wycieczki do Disneylandu na www.itaka.pl to sposób na podróż bez stresów i niespodzianek. Oraz na dobrą zabawę, bo przecież właśnie po to jedziemy do Disneylandu.

Cztery magiczne krainy

Disneyland podzielony jest na cztery krainy. Każda oferuje innego rodzaju rozrywkę tematyczną. To duże ułatwienie, bo park jest bardzo obszerny, zajmuje aż 56 ha. Podział na landy pozwala na uporządkowane zwiedzanie i korzystanie z licznych atrakcji.

Fantasyland – tu najlepiej będą się bawić najmłodsze dzieci, a także miłośnicy klasycznych bajek wyprodukowanych w studio Walta Disneya. Znajdziemy tu między innymi zamek Śpiącej Królewny, mroźny świat Królowej Śniegu, krainę czarów, w której mieszkała mała Alicja, przeniesiemy się do czasów Pinokia, a stamtąd wprost do świata Piotrusia Pana. Nie zabraknie postaci żywcem przeniesionych z bajek, okazji do zrobienia pamiątkowych zdjęć i świetnej zabawy.

Frontierland – czyli coś przede wszystkim dla dużych i małych mężczyzn. Okazja do posmakowania klimatu dzikiego zachodu, z kowbojami, saloonami i bankami, których w owych czasach było całkiem sporo. Znajdziemy tu też dom strachów, sztuczne jezioro i pływające po nim parowce oraz kolejkę górską, ale nie byle jaką, bo górniczą. Idealna rozrywka dla miłośników adrenaliny.

Adventureland – to okazja do przeniesienia się do świata znanego z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Tę część parku powinni odwiedzić także miłośnicy Piratów z Karaibów oraz Indiany Jonesa. Znajdziemy tu rownież dużo motywów znanych z filmu Król Lew. Na głodomorów czekają restauracje i sklepy. Na wszystkich – moc atrakcji.

Discoveryland – brzmi kosmicznie i właśnie taki jest. Znajdziemy tu między innymi statek kosmiczny gotowy do podróży w kosmos i karuzelę międzyplanetarną. Chętni mogą na własnej skórze przekonać się, jak wygląda wyprawa w przestworza – wszystko to dzięki symulatorowi wyprawy w kosmos. Nie brak tu także prawdziwie zakręconej kolejki górskiej.

paryż

Main Street i Walt Disney Studios

Main Street – czyli główna aleja w Disneylandzie stylizowana jest na ulicę amerykańską z lat dwudziestych ubiegłego wieku. Tu znajdziemy sklepy, restauracje i parkowy ratusz. Stąd wyrusza kolejka kursująca po całym parku.

Walt Disney Studios to miejsce niezwykłe, gdzie mali kinomaniacy mogą zobaczyć, jak powstają ich ulubione bajki. Tu znajdziemy także typowe dla parków rozrywki atrakcje: karuzele, rollercoastery, kolejki, samochodziki inne.

W sezonie letnim Disneyland czynny jest do godziny 23.00, w zimowym – do 20.00.

Jeśli szukasz innych ofert wakacji z rodziną sprawdź www.itaka.pl – znajdziesz tam również hotele all inclusive i inne atrakcyjne propozycje.

disneyland

Bądź towarzyski, podziel się!