Co zrobić, żeby wypić odpowiednią ilość wody? 0

Ten tekst jest kontynuacją wcześniejszego o piciu wody w ciąży - Jaką wodę pić w ciąży?

Co zrobić, żeby wypić odpowiednią ilość wody w ciągu dnia?

To z jednej strony bardzo proste, a z drugiej niesamowicie trudne zadanie…… Będąc w ciąży z Adaśkiem nawaliłam niestety na całej linii, bo pracując praktycznie do samego porodu na wysokich obrotach, nie miałam zbyt wiele czasu i ciągle zapominałam o wodzie. W ostatnich tygodniach ciąży KTG, na które przyjeżdżałam prosto z pracy wychodziło fatalnie i musiałam je wielokrotnie powtarzać, bo mały nie chciał się ruszać. Za każdym razem oczywiście z pomocą przychodziła woda. Myślałam, że jestem taka mądra ;-) i tak świetnie przygotowana, a niestety zapominałam o jednej z najważniejszych rzeczy.

Na szczęście na starość ;-) zmądrzałam i po pierwszej ciąży wiedziałam już, jak bardzo muszę siebie pilnować. W ciąży z Leo piłam więc wreszcie odpowiednią ilość wody. Nie obyło się jednak bez pewnych „wspomagaczy” tego procesu ;-)

Najważniejsza zasada to po prostu: „Zawsze trzeba mieć przy sobie pojemnik z wodą!”. O tak moje Drogie Panie. Może być to oczywiście butelka, którą otwieracie rano i z której pijecie przez cały dzień. Może być to też jakiś fajny, elegancki termos, bidon czy pojemnik. Polecam szklane butelki.

LifeFactory

Moja ulubiona fioletowej, szklanej butelce z LifeFactory. Właściciele firmy muszą mi wybaczyć to barbarzyństwo poczynione na tej butelce, ale o tak! Przeszła crash testy Adaśka. Ponieważ go tak bardzo fascynowała, że koniecznie chciał ją potrzymać, nie raz spadła mu na podłogę, dodam podłogę z płytkami w kuchni, i nic jej się nie stało. Zrobiona jest z grubego szkła, obłożona silikonowym rękawem, dzięki któremu jest naprawdę wstrząsoodporna ;-). Ma poręczny uchwyt, więc daję radę nosić butelkę, laptop i mój ogromny notes. Ma szerokie zamknięcie, więc można tam też dorzucić kostki lodu, owoce, czy też zamiast wody wlać jogurt lub coś o gęstszej strukturze, nawet zupę. Ja używam jej do wody. Ma 650 ml, więc zazwyczaj wypijam ok. 4 jej pojemności, a dzięki temu, że jest szklana , napoje utrzymują w niej swój prawdziwy smak :-)

No i wiem, ile wypiłam w ciągu dnia, jest zawsze ze mną, a na dodatek fajnie wygląda też na spotkaniach w pracy :-)

I w końcu nie zapominam o piciu wody…. ;-)

picie wody w ciąży

picie wody

 

Bądź towarzyski, podziel się!