BeMam’owe wybrane teksty z 2015 roku 0

Dzisiaj coś mi się zebrało na wspominki… i przejrzałam wszystkie teksty, jakie udało się napisać w 2015 roku… Jest tego całkiem sporo…. W kalejdoskopowym skrócie wrzucam Wam dzisiaj te moim zdaniem najciekawsze ;-)

STYCZEŃ

Mamo czytaj etykiety!

O GMO, cukrze w kaszkach dla dzieci i innych niebezpieczeństwach, jakie czają się w słoiczkach….

img.php

LUTY

Jak wychować ‚silnego’ człowieka?

Są rzeczy, o których nie przyjdzie nam pomyśleć, kiedy nasze dziecko ma kilka miesięcy lub kilka lat. Są rzeczy, o które być może nawet nigdy nie przyszłyby nam do głowy, ale które jako rodzice możemy zrobić i będą miały fundamentalny wpływ na przyszłość tego malucha, który kiedyś wyrośnie ze śpiochów, założy jeansy i wyruszy w świat. Teraz jest dzieckiem, wydaje nam się, że potrzebuje tylko naszej miłości i czułości. Ale warto, aby ta nasza miłość była mądra.

img.php

MARZEC

Kobieto uwierz w siebie!

O tym dlaczego kobiety wycofują się z gry i jak wiele mogą z tego powodu stracić….

img.php

Pracodawco inwestuj w matki!

Kiedy stajemy się matkami, nasza produktywność w pracy potrafi siegnąć zenitu. I nie chodzi o to, że będziemy ślęczały po nocach nad pracą, tylko o sposób, w jaki potrafimy wykorzystać czas. Matki powinny być więc oceniane moim zdaniem nie za siedzenie po godzinach, ale po prostu za wykonane zadania :-)Bo w tym jesteśmy po prostu dobre :-)!

PR

KWIECIEŃ

Mój pierwszy rok bycia mamą:-)

Podsumowanie ze zdjęciami naszego pierwszego roku :-)

img.php

MAJ

Nie ograniczajmy dzieciom czasu na zabawę!

Zabawa jest najważniejsza. Szkoda tylko, że tak często zabawa kojarzy nam się z czymś trywialnym i nie przynoszącym żadnych rezultatów. Dla dziecka jest to ciężka praca, która przynosi niesamowite wręcz korzyści rozwojowe.

img.php

CZERWIEC

Jak mogła wyrzucić przez okno własne dziecko?

Czyli o depresji poporodowej i innych demonach….

img.php

LIPIEC

Powroty do dzieciństwa. Oby były to powroty do czasu wiecznej szczęśliwości.

Czas dzieciństwa powinien być czasem spokoju, z dala od trosk, z dala od stresu, na który byt często my-dorośli potrafimy narazić te najukochańsze istoty.

img.php

SIERPIEŃ

Zła niania. Dobra niania.

Nianię przetestowaliśmy niejedną, ostatecznie jednak zdecydowaliśmy się na żłobek i był to najlepszy wybór :-). To oczywiście nie oznacza, że wszystkie nianie są złe. My nie mieliśmy szczęścia, ale bez względu na wszystko osoby, jakie chcemy zatrudnić do tej roli powinny być gruntownie sprawdzone. Pozory niestety mogą mylić…

img.php

WRZESIEŃ

Małe Telepaczydło. Dlaczego dzieciom nie wolno oglądać telewizji przed drugim rokiem życia?

O tym, dlaczego nie warto sadzać dzieci przed TV, zanim nie ukończą 2 roku życia…

img.php

UWAŻNI RODZICE – UWAŻNIE OBECNI

Jeden z topowych jak dla mnie tematów mijającego roku. W dobie komórek i tabletów zapominamy zbyt często, że relacja pomiędzy nami, a naszymi dziećmi i przede wszystkim nasza aktywny udział w ich życiu są tak na prawdę najważniejsze…

img.php

PAŹDZIERNIK

Za Stara ma matkę …

Moje urodzinowe refleksje o wieku matki… spotkały się z wieloma ciekawymi komentarzami, bo to ważny temat, i każdy wiek niesie ze sobą coś nowego….

img.php

Czy Twoje roczne/ półtoraroczne dziecko jest niegrzeczne?

Lubimy pytać nasze maluchy: „Czy byłeś/byłaś dzisiaj grzeczny/grzeczna…?”. Tekst jest właściwie o tym, że nie ma dzieci niegrzecznych. Są tylko takie, którym poświęcamy za mało uwagi…

img.php

Wystarczająco dobra matka

Nie musisz być idealną matką, ba nawet taką nie powinnaś być ;-)

img.php

LISTOPAD

Jak Samosprawdzające się Proroctwo może wpływać na nasze dzieci

Czyli o tym, jak nasze myślenie o dziecku i sposób, w jaki je traktujemy, mogą wpłynąć na wiele zarówno dobrych, jak i złych rzeczy….

img.php

GRUDZIEŃ

 Bezpieczny sen dziecka

Dlaczego ochraniaczom łóżeczkowym należny powiedzieć stanowczo: „NIE!!!”.

img.php

Bądź towarzyski, podziel się!