BeMam poleca – Przytulanki Patchworkowe 0

Pierwszą zabawką Adaśka była pluszowa, czarno biała piłka, bo kiedy miał te kilka tygodni kontrasty były tym, co widział najszybciej i najlepiej. W miarę upływu czasu zaczęły go coraz bardziej fascynować kolory, różne kształty i struktury. Od czasu, kiedy rosną mu ząbki, a ma ich coraz więcej, uwielbia wszelkiego rodzaju pluszaki, które może nie tylko się pobawić, ale które przede wszystkim da się pogryźć ;-). W ostatnim czasie dostał do przetestowania zestaw fantastycznych zabawek patchworkowych od BoBoBaby. I bardzo mu się spodobały. Dzisiaj właśnie będziemy o nich pisać:-).

O przytulankach

Przytulanki to jedne z najbardziej uniwersalnych zabawek, które są idealne dla dzieci w każdym wieku. Kilkumiesięczny maluszek może je gryźć i tarmosić do woli, a starszak użyje w bardziej wyszukany sposób – potraktuje, jako towarzysza zabaw, powiernika, mały przedmiot, który może wzmocnić jego poczucie bezpieczeństwa.

Przytulanki mają więc wiele zastosowań i mogą spełniać wiele ról:

 1. Dają poczucie bezpieczeństwa, zmniejszają napięcie, stres, uspokajają.
 2. Ułatwiają zasypianie, szczególnie jeśli towarzyszą dzieciom poza domem, bo zaspokajają poczucie bezpieczeństwa.
 3. Są idealne, kiedy maluszek idzie do przedszkola czy żłobka, gdy trafia do zupełnie nowego otoczenia, bez mamy i taty.
 4. Mogą uczyć wyrażania emocji i uczuć, np. gdy rodzic odgrywa różne role przy pomocy zabawki, a tym samym pokazuje jak może ona okazywać radość czy też złość.
 5. Mogą też uczyć samodzielności. Dziecko może ubierać lub karmić maskotę, co następnie pomoże mu wykonywać te czynności samodzielnie.
 6. Są towarzyszami zabaw, w których często dziecko nadaje im określoną rolę lub/i przybiera względem nich rolę rodzica/nauczyciela. To z kolei zwrotnie wpływa na rozwój jego wyobraźni.

Przytulanki mogą spełniać więc wiele ról. Być wzorem i kontrastem, kiedy dziecko ma kilka tygodni, przyjacielem od zasypiania, towarzyszem zabaw i kimś, kim można się zaopiekować. Warto więc wybrać takie, które z jednej strony będą dla dziecka ciekawe, zachęcą kolorami i kształtem, ale także będą w pełni bezpieczne. I takie są właśnie nasze dzisiejsze przytulanki.

Patchworkowe Przytulanki od BoBoBaby

Dobra przytulanka powinna rozwijać wyobraźnię i zmysły: dotyku, wzroku, a nawet słuchu. Na początku dzieciństwa powinna być też lekka, bezpieczna, wyposażona w szeleszczący materiał, kolorowa. Jednym słowem CIEKAWA!

Do wyboru mieliśmy:

 1. Konika

Pluszową Sztruksową przytulankę z piszczałką w środku. Tu Adaśkowi przypadł do gustu w szczególności różowy ogonek. Nie wiem dlaczego, ale jest nim zachwycony ;-)

DSC_6586

DSC_6574

 1. Misia

Jest to duża sztruksowa przytulanka w kształcie serca z piszczkiem w brzuszku :-), która jest podszyta szeleszczącym papierem. Uszyta została z bardzo zróżnicowanych materiałów, o różnych kolorach i fakturach.

DSC_6773

DSC_6774

DSC_6775

DSC_6580

 1. Kotka

To sztruksowa przytulanka w kształcie prostokąta z miekką główką kota. Występuje jeszcze w wersji: Konik, Mysz, i Miś. Jest podobnie jak i poprzednia wykonana z grubego sztruksu i tkanin. Charakteryzuje ją również oryginalna kolorystyka, bogactwo faktur i zawiązane na supełki rogi, aktywizujące rozwój dziecka.

DSC_6582

 1. Kurczaka

To również przytulanka patchworkowa, z zaszytą w jej wnętrzu grzechotką-dzwoneczkiem. Kurczaczek posiada długie nogi, zakończone piłeczkami (nie muszę wspominać chyba, że Adasiek uwielbia je gryźć ;-)). Z tej serii dostępne są jeszcze następujące zwierzaki: Kot, Konik i Miś. Każda z zabawek posiada uchwyt do zawieszenie jej przy wózku lub łóżeczku. 

DSC_6570

DSC_6568

Wszystkie opisane wyżej przytulanki:

 1. Są wykonane z wielu tkanin, techniką patchworkową. Mają oryginalną kolorystykę i bogate faktury. Większość z nich posiada ukryty wewnątrz piszczek. Ta różnorodność struktur i barw stymuluje zmysły dziecka (wzroku, słuchu i dotyku), jest fascynująca i interesująca.
 2. Różnorodna budowa Przytulanek sprawia, że dziecko może bawić się w małego poszukiwacza skarbów, co chwila odkrywając coś nowego.
 3. Zabawki są lekkie i miękkie, solidnie uszyte, pozbawione elementów które można łatwo oderwać. To niezwykle istotna cecha zabawki, jaką należy brać pod uwagę podczas zakupu dla dziecka.
 4. Są też odpowiednich rozmiarów, aby mogły spełniać funkcję przyjaciela do snu :-)
 5. I zapomniałabym dodać na koniec – przy tak oryginalnym i ciekawym wyglądzie, jakości i przede wszystkim staranności wykonania, różnorodności kształtów, kolorów i faktur, cena jest po prostu fantastyczna :-). Daję 5 BeMam’owych gwiazdek ***** – Polecam :-)!

DSC_6776

DSC_6599

DSC_6595

DSC_6594

 

DSC_6777

Bądź towarzyski, podziel się!